Czy szczepienie dzieci jest bezpieczne?

dlaczego opinie na temat szczepienia dzieci są odmienne?A mamą które szczepią pociechy zarzuca się głupotę. Podaje się że szczepionki to samo zło,które powoduje ciężkie uszkodzenia. podaje się również ze wyniki o szkodliwości są fałszowane,przy ostatnim szczepieniu wypytałam naszą p.doktor o wszystkie zagrożenia,ale i tak mam mieszane uczucia i nie wiem czy dobrze zrobiłam.

szczepienia są dla dzieci bezpieczne, powikłania po przechorowaniu chorób ( odry, krztuśca, błonicy itp) zagrażają życiu dziecka a powikłania po szczepieniu to czasem temperatuta, , obrzęk itp. ale nie zagrożenie życiu dziecka . Nie należy ulegać presji pseudowiedzy tłumu , .