Czy szwy należy natłuszczać wazeliną?

Witam mam zapytanie lekarz chirurg wyciągnął mi szwy z palca w jednym miejscu jest brak naskórka szwów było 5, czy natłuszczanie wazeliną to prawidłowa czynność po 5 dniach od wyciągnięcia szwów? Jeśli tak to czy zawijać to w jakiś opatrunek?

Witam , nie znam przyczyny , wielkości i charakteru rany , nie znam przebiegu jej zaopatrzenia chirurgicznego , nie znam przebiegu gojenia ani obecnego stanu! Nie mogę wiec powiedzieć nic autorytatywnego! Proszę zgłosić się do operatora!!! z.żurawski