Czy ta ekstrakcja zębów może zmienić rysy twarzy?

Witam. Czy ekstrakcja 4 czwórek do apratu ortodontyczego przu szczupłej twarzy zawsze zmienia rysy twarzy na gorsze ? Mam szczupłą twarz jednak nad gorna warga mocniej wypukłe niż policzki wybrzuszenie od zębow. Zgryz niby jest w normie i profil też jednak kiepsko to wygląda ( są widoczne bruzdy nosowo wargowe). Czy w przypadku estrakcji zeby przednie przesuną sie tylko do tyłu o całe wolne miejsce czy tylne 5, 6,7 i 8 tez mogą trochę zakryć tą lukę przesuwając sie w przód ?

W olbrzymiej większości przypadków w opisanej przez Panią sytuacji twarz postarza się o około 10 lat, bruzdy nosowo wargowe się pogłębiają a kręgosłup pogarsza swe ustawienie. Ale - każdy przypadek wymaga dokładnej diagnozy. Wtedy dopiero można dokładnie odpowiedzieć na pytanie. Pozdrawiam