Czy ta kąpiel może mieć wpływ na płód?

Jestem w 13 tygodniu ciąży, ostatnio podczas pobytu nad jeziorem pływałam pod wodą wstrzymując oddech na około 30 sekund. Czy przez to mogło dojść do niedotlenienia u dziecka? Czy mogło to jakoś wpłynąć na dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę się nie obawiać – krótkotrwałe wstrzymywanie oddechu nie ma żadnego wpływu na dziecko, Warto wiedzieć, że tlen do organizmu dziecka dostaje się z nasyconej tlenem krwi matki przez żyłę pępkową. Zatem powstrzymanie oddechu przez Panią na tak krótki czas nie pozbawi krwi tlenu, a co za tym idzie – nie stanowi zagrożenia dla rozwijającego się płodu.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/pepowina-budowa-funkcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.