Czy badanie USG może mieć niekorzystny wpływ na płód?

Witam!
Jestem w drugim tygodniu ciąży i miałam już robione 3 razy USG, na którym nie było nic widać. Było ono tak często powtarzane, głównie przez to, że miewałam bardzo silne bóle brzucha. Teraz ponoć jest wszystko ok.
Czy tak częste badania USG mogły zaszkodzić rozwijającemu się pęcherzykowi? Czy jeżeli go nie widać, to nie ma zagrożenia ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Badanie USG opiera się na zjawisku rozchodzenia się, odbicia oraz rozproszenia fal ultradźwiękowych. Badanie to jest uważane za absolutnie nieszkodliwe dla organizmu człowieka. Nie powinno również zaszkodzić rozwojowi płodu.