Czy ta maść będzie skuteczna na tego typu zmiany?

Dzień dobry mam czerwona podrażniona skore sucha trochę się łuszcząca koło jąder na pachwinie po obydwóch stronach pojawiła mi się mała plamka taka na przyrodzeniu zakupiłem maść clotrimazolum hasco czy będzie ona okej wstydzę się isc do lekarza
MĘŻCZYZNA, 20 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Ciężko stwierdzić co Panu dolega,ponieważ może być to grzybica,alergia czy też infekcja bakteryjna.

Jeśli jest to grzybica ,to oczywiście maść Clotrimazolum jest dobrym wyborem,jednakże jeśli ma Pan ciężką infekcje grzybiczą lub nawracającą grzybicę,to konieczne są leki doustne,które może przepisać lekarz.

Diagnoza grzybicy moszny jest zwykle oparta na badaniu fizykalnym i ocenie objawów przez lekarza. Czasami może być konieczne pobranie próbki skóry do badania mikrobiologicznego w celu potwierdzenia obecności grzybów.

Dlatego samodzielne leczenie bez konsultacji z lekarzem jest dużym błędem. W takim przypadku nieprawidłowa diagnoza lub nieodpowiednie leczenie może prowadzić do przedłużającej się infekcji lub pogorszenia objawów.

Zapobieganie nawrotom jest równie ważne jak leczenie samej infekcji. Po zakończeniu leczenia należy przestrzegać prostych zasad, aby zmniejszyć ryzyko nawrotu grzybicy moszny. Utrzymuj skórę moszny suchą, unikaj noszenia mokrych ubrań przez długi czas i dokładnie osuszaj obszar pachwiny po kąpieli lub ćwiczeniach. Regularne stosowanie kremów lub proszków przeciwgrzybiczych może również pomóc w zapobieganiu nawrotom.

Rozumiem,że się Pan wstydzi, ale lekarze mają często doczynienia z przeróżnymi infekcjami u pacjentów i takie infekcje nie są dla nich czymś nienaturalnym.

Może Pan wybrać się do :urologa,dermatologa,androloga lub też internisty.

Zapraszam na mojego nowo powstałego Instagrama,na którym poruszam problemy pacjentów ze strony ABC zdrowie.

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska