Czy ta ropa sama się może wchłonąć?

Dzień dobry, Prawie tydzień temu moja jedynka została leczona kanałowo. Za miesiąc mam kolejną wizytę w celu wypełnienia kanału.Przed leczeniem miałam gulkę nad zębem, prawie przy nosie. Po oczyszczeniu kanału, czyli już tydzień prawie mam dużo większą opuchliznę tam i pulsujący ból przy schylaniu np. Dzwiniłam do lekarza i powiedział, że nawet dwa tygodnie może się taki stan utrzymywać. Pluczę i szałwią i olejkiem herbacianym i płynami antybakteryjnymi. Najchętniej pozbyłabym się tego stanu zapalnego, ale karmię piersią i wolałabym też nie przyjmować antybiotyku, lekarz też o tym nic nie mowił. Boję się, że inne zęby zostaną zainfekowane, albo kość. Czy ta ropa sama się może wchłonąć? Nazywam to ropą przez ten pulsujący ból. Bardzo proszę o wyrażenie opinii
KOBIETA, 41 LAT 8 miesięcy temu

To jest stary sposób leczenia kanałowego i nie powinien być już więcej stosowany. Nowoczesne leczenie kanałowe (stosuje już kilkanaście lat) odbywa się na jednej wizycie. Pozostawienie pustego kanału jak u Pani to siedlisko bakterii i nic dziwnego się nie goi. Trzeba od razu wypełnić kanał, materiałów jest kilka w zależności od sytuacji. Jeżeli ząb jest wypełniony to nasz organizm szybko poradzi sobie z bakteriami które są w kości i zniknie cały stan zapalny a antybiotyk najczęściej nie jest potrzebny.