Czy tabletka może wypaść przy kichaniu lub gdy śpię z otwartymi ustami?

Dzień dobry, mam kilka pytań odnośnie tabletek. Od roku stosuję tabletki dwuskładnikowe H***. Ostatnio po wzięciu tabletki zdarzyło mi się kilka sytuacji, które skłoniły mnie do tego, aby się zastanowić czy to przypadkiem negatywnie nie wpłynie na działanie tabletek. Po pierwsze czy osłabi działanie tabletek to, że: - kilka minut po wzięciu (bez popijania) w związku z alergią zdarzy mi się kichnąć, nie zawsze z zamkniętymi ustami? czy w wyniku kichnięcia tabletka mogłaby się cofnąć i wypaść? albo po jednorazowym słabym kaszlnięciu? - kilka minut po wzięciu tabletki się zaśnie, gdy zdarza się z powodu kataru spać z otwartymi ustami tabletka może się cofnąć i wypaść? - czy to, że po połknięciu ma się wrażenie, że ona gdzieś się przykleiła, tzn. nie na podniebieniu ani nie w gardle tylko gdzieś w przełyku?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Kilka minut po przyjęciu tabletki jest ona już w żoładku, więc nie wypadnie podczas kichania, kaszlu czy w trakcie snu.
2. Jeśli się "przyklei" w przełyku to i tak powinna zostać rozpuszczona i wchłonięta.