Przeziębienie, kaszel i katar a przyjmowanie leków

Jestem przeziębiony, przyjmuje systematycznie leki na inne schorzenie a prawie non stop kaszle i kicham, i mam teraz taką wątpliwość czy jak połknę te leki a zaraz nastąpi kaszel/kichanie to czy te tabletki nie wypadną (wylecą). Proszę o odpowiedź.

Witam!
Jeśli uda się Panu przełknąć tabletkę bez odruchu kaszlowego to nie powinna ona wypaść. Podczas połykania mięśniówka przełyku kurczy się ponad tabletką i przepycha ją samoistnie do żołądka, chroniąc przed jej zwróceniem.