Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować ból podczas współżycia?

Witam. Mój problem jest dosyć nietypowy. Odkąd zaczęłam przyjmować pigułki, współżycie jest dla mnie bolesne. Najgorszy jest początek jak we mnie wchodzi, tak jakbym nie była wystarczająco rozciągnięta i czuję ból . Współżyłam z tym partnerem przed braniem tabletek i wszystko było super, kochaliśmy się nawet 4-5 razy w jednym dniu. Teraz już po drugim odczuwam otarcia. Ogólnie jestem nawilżona, z tym problemu nie mam. Wszystko było super przed, a odkąd biorę tabletki odczuwam ten ból. Czy tabletki mogą mieć na to wpływ ? Miałam robione badania - nie jestem chora, nawilżenie też ok, a za każdym razem pojawia się ból.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj.

Stosowanie hormonalnych środków antykoncepcyjnych u niektórych kobiet może wywołać spadek libido oraz suchość pochwy - to mogą być objawy opisane przez Panią. Przy niedostatecznie nawilżonej pochwie współżycie może być bolesne. Polecam stosowanie środków nawilżających, ewentualnie konsultację ginekologiczną - lekarz ginekolog może zalecić zmianą stosowanej antykoncepcji.