Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować refluks?

Czy tabletki antykoncepcyjne mogą powodować refluks? Stosowałam tabletki Mercilon po kilku miesiącach stwierdzono u mnie refluks, czy to może być przyczyną? Czy zmiana antykoncepcji na krążek dopochwowy pomoże w towarzyszącym mi problemie? Czy działa to tak samo jak tabletki?
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tabletki antykoncepcyjne raczej nie są przyczyną wystąpienia u Pani choroby refluksowej. Co do nasilenia dolegliwości związanych z chorobą, to zdania lekarzy są podzielone – według niektórych nasilenie dolegliwości refluksu nie ma związku ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej w postaci doustnej, inni z kolei uważają, że pigułki faktycznie mogą nasilać refluks żołądkowo-przełykowy. Proszę zapoznać się z odpowiedziami ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/refluks-zoladkowo-przelykowy-a-stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-tabletki-antykoncepcyjne-przy-refluksie-zoladkowo-przelykowym.

Jeżeli ma Pani taką możliwość, to warto zdecydować się na inną metodę antykoncepcji hormonalnej – np. krążek dopochwowy – spośród tych, które nie będą obciążające dla przewodu pokarmowego z uwagi na inne drogi wchłaniania się substancji czynnych do krwiobiegu. Do wyboru ma Pani m.in. plastry antykoncepcyjne oraz iniekcję. Jeśli jest Pani zainteresowana, tutaj znajdzie Pani więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/krazek-dopochwowy.

O refluksie może Pani przeczytać w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/jak-leczyc-refluks.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy