Czy tabletki antykoncepcyjne należy brać o jednej godzinie?

Dzień dobry,

chciałabym się dowiedzieć, czy stała pora w przypadku zażywania tabletek antykoncepcyjnych jest istotna? Czy to ma wpływ na skuteczność działania pigułek?

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne należy przyjmować o stałej porze. Jest to konieczne aby ich skuteczność była zachowana. Proszę wybrać najlepszą dla siebie godzinę przyjmowania tabletek i jej przestrzegać.

Pozdrawiam