Czy tabletki antykoncepcyjne powodują wypadanie włosów?

Witam, od ok. 8 m-cy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Od jakiegoś czasu bardzo mocno wypadają mi włosy. Czy może to być spowodowane tabletkami? Zawsze myślałam, że od tabletek paznokcie i włosy się wzmacniają. Czy można coś na to poradzić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety tabletki antykoncepcyjne mogą być przyczyną nadmiernej utraty włosów.
Zachęcam jednak do wykluczenia innych częstych przyczyn - na przykład anemii czy zaburzeń funkcjonowania tarczycy, najlepiej skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
Jeżeli wszystkie wyniki będą dobre, wskazana będzie zmiana metody antykoncepcyjnej.

Pozdrawiam