Czy tabletki antykoncepcyjne wywołają mi okres?

Witam. Mam pewien problem. Odkąd dostałam pierwszy raz okres, był on nieregularny. Zdarzało się, że nie miałam po 3,4 miesiące, a raz nawet nie miałam pół roku. Zaczęłam przez to tyć, mimo że praktycznie dużo nie jadłam. Byłam u lekarza, porobił mi badania i stwierdził, że wszystko jest dobrze a nieregularne okresy ma dużo kobiet. Chciał mi przepisać jakieś zastrzyki na wywołanie okresu, lecz gdy usłyszałam "zastrzyki" to od razu odmówiłam. Moje pytanie jest takie. Okres spóźnia mi się już ponad 4 miesiące a w ciąży nie jestem. Czy jak wykupiłabym tabletki i zaczęła stosować od razu, to czy wywołałyby mi okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety nie wspomina jakie badania miała Pani wykonywane. Prawdą jest, że wiele kobiet ma nieregularne cykle, ale zwykle polega to no wydłużeniu cyklu o tydzień, może dwa. Ponad trzykrotne wydłużenie cyklu musi mieć jakąś przyczynę i trzeba ją znaleźć. Sugerowałabym skonsultować się z ginekologiem endokrynologiem, w celu przeprowadzenia dokładnej diagnostyki.

Tabletki oczywiście pomogą, ale jest to leczenie objawowe, a nie przyczynowe, co zdecydowanie nie jest najlepszym schematem postępowania.

Pozdrawiam