Czy tak może objawiać się choroba Alzheimera?

Mam pytanie dotyczące mojej siostry. Mianowicie podczas luźnej rozmowy telefonicznej opowiadala mi o nowych plytkach w kuchni jakie zamierza położyć. Po 5 minututach zmienilysmy temat. Kończąc juz naszą pogawędkę prawie się juz rozlanczając zagadnęla mnie pytaniem czy ci już mowilam o moich nowych plytkach w kuchni? Bardzo się tym przeraziłam. Bo rozmawiałyśmy o tym 5 min wczesniej. Siostra ma 50 lat. Czy to moze byc poczatek alzhimera? Dodam tylko , ze siostra aktualnie jest w pracy w Niemczech jako opiekunka osob starszych juz drugi miesiac. Na pewno jest zmęczona psychicznie rozłąką z domem ale ja nadal jestem przerażona i bardzo się boję czy to nie jest już początek alzhimera. Nie pamietala nic, że o tym rozmawiałysmy 5 min wczesniej. Proszę o wsparcie i odpowiedż.

Witam! Proszę zachować spokój, prawdopodobnie opisana przez Panią sytuacja jest wynikiem roztargnienia. Na podstawie jednego zdarzenia nie można wyciągać tak daleko idących wniosków. Pozdrawiam W. Łuczkowski.