Czy taka ilość tomografii jest niebezpieczna?

Pilne pytanie, miałem ponad 35 razy wykonywane badanie tomografii w ciągu roku, 35 razy badanie tomografia, pytanie czy jeśli tyle razy byłem naświetlany muszę dostać raka czy nie, czy to bardzo dużo tyle badań w roku i czy może spowodować raka czy nie trzeba się obawiać, co warto teraz zbadać np. Aby sprawdzić czy wszystko jest ok

Nasuwa się pytanie kto zlecał te badania i dlaczego. Czy były one konieczne? Nie musi pan robić żadnych badań profilaktycznych. Jeśli jest pan zdrowy to trzeba zająć się normalnym życiem. Bardzo możliwe, że warto skorzystać z pomocy psychologa, bo jak rozumiem miał pan jakiś konkretny problem zdrowotny. Proszę unikać w najbliższym czasie badań radiologicznych i nie robić takowych jeśli nie ma bezwzględnych wskazań do nich.