Czy taka sytuacja może prowadzić do ciąży?

Witam. Mam dwa pytania 1.Czy prejakultat może prowadzić do ciąży kiedy partnerka bierze tabletki antykoncepcyjne? I czy jeśli bierze penisa do ust to jest to zagrożenie ciąży? 2. Taka sama sytuacja tylko kiedy kobieta nie bierze tabletek antykoncepcji. Wtedy wiem że musimy używać prezerwatywy ale czy jeśli wydziela mi się prejakultat to czy wtedy nie może wziąść mojego penisa do ust bo to grozi ciąża ? Proszę o odpowiedź ;((
MĘŻCZYZNA, 19 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeśli partnerka regularnie i prawidłowo bierze tabletki antykoncepcyjne, ryzyko ciąży jest bardzo niskie. Antykoncepcja hormonalna, gdy jest stosowana zgodnie z zaleceniami, jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania ciąży. Preejakulat sam w sobie może zawierać pewną ilość plemników, ale przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych ryzyko ciąży jest minimalne.

Co do oralnego kontaktu seksualnego, ryzyko nieplanowanego zapłodnienia jest zerowe, ponieważ ciąża może zajść tylko wtedy, gdy plemniki dostaną się do układu rozrodczego kobiety.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.