Jakie jest ryzyko poczęcia u 22-latki?

Dzień dobry. Chciałabym zapytać o prawdopodobieństwo zajścia w ciąże... Razem z chłopakiem uprawialiśmy seks oralny, raz połknełam jego nasienie. Napewno pare razy sie potem jeszcze pocałowaliśmy. Oprócz tego robił mi palcówkę. On mówił, że to całkowicie bezpieczne...a ja nigdy nie miałam podobnych doświadczeń (nie odbywałam stosunku seksualnego nigdy) i mu uwierzyłam. Dopiero teraz w internecie widzę wypowiedzi, że do zapłodnienia przez seks oralny jednak może dojść i jestem przerażona. Jak wielkie są szanse na zajście w ciąże w ten sposób? Dodam, że jestem osobą z nieregularnymi miesiączkami - kiedyś z tego powodu brałam tabletki na niedobór progesteronu.
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

aby doszło do poczęcia nasienie mężczyzny, musi się połączyć z komórką jajową w ciele kobiety. W opisywanym przypadku szansa na ciążę jest praktycznie zerowa. Podczas stosunku oralnego nie ma możliwości, aby sperma dostała się do dróg rodnych, więc może być Pani spokojna.

Jeżeli zdecydują się Państwo na normalny stosunek to istnieje wiele skutecznych metod antykoncepcji, takich jak prezerwatywy, tabletki antykoncepcyjne, plastry, czy wkładki domaciczne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-wszystko-co-chcesz-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.