Czy taki koszt jest po stronie pacjenta?

Dzień dobry, proszę o informację czy jeśli ortodonta zdejmując porcelanowy zamek (w celu przeklejenia) zniszczy go, to koszt zakupu nowego zamka powinien w całości leżeć po stronie pacjenta? Mój ortodonta zniszczył zamek właśnie w ten sposób i obciążył mnie kosztem za zakup nowego i wolę się upewnić, czy to normalna, uczciwa i powszechna praktyka.

Zamek ceramiczny po zdjęciu praktycznie nie nadaje się do ponownego przyklejania. O ile zamki metalowe są ze swej natury sprężyste i jest szansa by po odświeżeniu np za pomocą piaskarki podstawy nadawały się do przyklejania, o tyle ceramiczne po prostu kruszą się. Pozdrawiam