Czy taki most powinien być szczelny?

Witam przewróciłem się na schodach i wyłapałem dwie jedynki górne. Stomatolog usunął korzenie i założył most porcelanowy na podbudowie ceramicznej mówił ze to najwyższa półka tego typu mostu. Zębami filarowymi są dwójki oczywiście zostały wczesniej spiłowane i został pobrany odcisk. Z odsłoniętymi zębami poszedłem do domu a po 7 dniach na wizycie został w/w most zacementowany na stałe. Moje pytanie brzmi czy na opilowane żeby nie powinienem dostać jakiegoś zabezpieczenia bo w pierwszy dzień myślałem ze się wsciekne. Ból ustał ale ciekawi mnie czy przez ten tydzień chodzenia z oszlifowanymi zębami może dojść po czasie do jakichś powikłań? Drugie pytanie jest mianowicie takie czy zacementowany most na stałe bo mam takie wrażenie jakby miał jakieś mikro ruchy. Pojechałem do Pana doktora i sprawdził i powiedział ze jest dobrze ale wrażenie mnie nie opuściło. A do tego wydaje mi się ze pod most dostają się płyny. Czy taki most powinien być w 100 % szczelny ? Czy może tak powinno być?

Z pewnością lekarz omówił i uzgodnił z Panem cały proces leczenia;w tym osadzenie gotowej pracy protetycznej na stałe na gojący się wyrostek zębodołowy.