Czy taki objaw po mezoterapii mikroigłowej jest normalny?

Witam. 2 dni temu miałam zabieg mezoterapii mikro-igłowej Dermapenem na twarzy. Stosuję krem regenerujący, jaki zaleciła mi kosmetolog wraz dodatkowo nakładam filtr 50 SPF gdy wychodziłam na dwór. Wieczorem po umyciu twarzy po 10 min nałożyłam krem. Czułam jak moja skóra "zastygła", stwardniała, wysuszyła się i zrobiła niezwykle szorstka. Nie wiem co to znaczy. Czy to normalne? Czy to już jest do usunięcia naskórek, ponieważ nie można stosować peelingów po tym zabiegu.

Dzień dobry, w 2 -3 dobie po zabiegu mezoterapii mikroigłowej zazwyczaj następuje efekt złuszczenia, który poprzedza znaczne ściągnięcie skóry. Jak słusznie Pani zauważyła, nie jest wskazane stosowanie peelingów, należy odpowiednio nawilżać skórę i cierpliwie czekać, aż samoistnie się złuszczy. W razie ewentualnych pytań, najlepiej skontaktować się z osobą wykonującą zabieg. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.