Czy taki sposób leczenia stłoczenia zębów jest prawidłowy?

witam. Ortodonta zlecił wyrwanie wszystkich 7, dziecko ma stłoczone zęby, plan leczenia zakłada rozsunięcie i ustawienie zębów oraz wstawienie 8 (których jeszcze niema) na miejsce 7. obawy: 1. czy wyrywa się 7? 2. jaka jest pewność wyjścia 8

Tak, metoda nazywa się second molar replacement therapy, ma dobrze udokumentowaną historię. Daje ona stabilne efekty, jest bezpieczna dla dróg oddechowych i stawów skroniowo żuchwowych, nie wpływa niekorzystnie na wygląd twarzy. Jeśli usunie się siódemki odpowiednio wcześnie to szansa samoistnego wejścia na ich miejsce ósemek to około 90%. Zawsze można im "pomóc" aparatem. Pozdrawiam