Czy taki wygląd śluzu z pochwy ma niepokoić?

Witam, Dzisiejszego poranka, korzystając z toalety zauważyłam, że mam krew w śluzie i boli mnie delikatnie podbrzusze, ale mam tak zawsze przed miesiączką nawet przy tabletkach, jakby organizm sam wiedział, że się zbliża. Zaznaczę, że stosuję antykoncepcję (vixpo) i tego samego dnia będę brała 1 tabletkę placebo, nie pominęłam żadnej tabletki i brałam je regularnie o stałych porach. Stosuję je ponad rok. Czy to coś poważnego?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli stosuje Pani tabletki antykoncepcyjne zgodnie z zaleceniami producenta i przyjmuje je Pani regularnie, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Jednym ze skutków ubocznych doustnej antykoncepcji hormonalnej są plamienia bądź krwawienia w środku cyklu, który nie są niczym niepokojącym – chyba, że występują bardzo często i utrudniają pacjentce codzienne funkcjonowanie.

Podczas tabletek placebo najczęściej dochodzi do tzw. krwawienia z odstawienia i krew w śluzie, którą Pani zauważyła może być z tym związana. W razie wątpliwości proszę porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-sluzie-w-11-dniu-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-sluzie-a-antykoncepcja,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-ten-sluz-przy-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.