Czy taki śluz z krwią świadczy o jakieś poważnej dolegliwości?

Dzień dobry. Od ok. 10 lat biorę tabletki antykoncepcyjne Yaz, z przerwą na 2 ciąże. Nie ukrywam, że przez jakiś czas brałam je dosyć nieregularnie przez co czasami nie występowało krwawienie z odstawienia. Natomiast od 3 miesięcy zażywam je regularnie i dwa razy wystąpiło normalne krwawienie przy placebo. W styczniu (15.01.) nastąpiło niewielkie plamienie też przy tabletce placebo. Po 2 tygodniach (31.01.) pojawiło się krwawienie. Trwa już 5 dni. Bardziej to jest śluz z krwią. Denerwuję się, czy to może być coś poważnego. Wizyta u ginekologa dopiero w przyszłym tygodniu. Proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety ciężko jest stwierdzić, czego oznaką jest owe plamienie na podstawie kilku zdań. Konieczne do tego jest badanie ginekologiczne, aby sprawdzić Pani stan zdrowia.

Czasem bowiem pojawiają się plamienia śródcykliczne podczas doustnej antykoncepcji hormonalnej, które związane są z przyjmowaną dawką hormonów. Czasem to po prostu skutek uboczny danych tabletek antykoncepcyjnych lub działanie związane z nieregularnym przyjmowaniem tabletek.

Jednak w niektórych przypadkach plamienia w środku cyklu mogą świadczyć o nieprawidłowościach, takich jak nadżerka szyjki macicy, torbiele na jajnikach, polipy macicy lub infekcje. Aby to potwierdzić bądź wykluczyć należy odwiedzić gabinet ginekologa.

Odpowiedzi na inne pytania użytkowników znajdzie Pani pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-ovulastan, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-srodcykliczne-przy-tabletkach-vixpo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.