Czy taki wynik badania wskazuje na ciążę?

Witam, ostatni okres miałam 21.maja. dodam mam prawie regularny okres. Po zrobieniu testu ciążowego który wyszedł mi z jedną blada kreska udałam się na bthcg mój wynik to <100 czym jest spowodowanie zatrzymanie okresu ? Czy jest to ciąża?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik beta-HCG powinien być interpretowany zgodnie z normami obowiązującymi w laboratorium, w którym wykonywane było badanie.

Z reguły przyjmuje się się, że wynik wynoszący poniżej 5 mlU/ml oznacza brak ciąży. W Pani przypadku nie jest jednak dokładnie powiedziane, jaki jest wynik, gdyż wynosi on mniej niż 100 mlU/ml. Mogłoby to więc oznaczać ciążę na wczesnym etapie (3-4 tydzień). Z daty ostatniej miesiączki wynikałoby jednak, że jest Pani około 7. tygodnia ciąży.

Z uwagi na to, że wynik nie jest dokładny warto byłoby go powtórzyć. Wówczas wynik powinien być większy, gdyż na początkowym etapie ciąży beta-HCG podwaja się co około 2-3 dni. Jeśli tak się nie stanie, może to oznaczać obumarcie zarodka lub ciążę pozamaciczną.

Najlepiej jednak udać się do ginekologa, który z pewnością powie Pani coś więcej na temat obecnego stanu i pomoże znaleźć przyczynę braku miesiączki.

Podobne pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niski-przyrost-beta-hcg-a-ryzyko-poronienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-poziom-1042-5-beta-hcg-w-6-tygodniu-od-ostatniej-miesiaczki-jest-za-niski, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wyniki-hcg-po-miesiaczce.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty