Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy takie wskazanie w badaniu TK to coś poważnego?

Witam serdecznie Z badania TK wyszło mi. Gęste masy w obrębie lewej czesci zatoki klinowej o charakterze zapalnym. Nie mam bólów głowy, itp. Objawów. Jedynie gęsta wydzielina spływająca do gardła. Mam 65 lat. Wizytę u neurologa mam dopiero na koniec marca. Proszę odpisać czy to coś poważnego i co narazie najlepiej robić. Pozdrawiam Liliana
KOBIETA, 66 LAT 2 miesiące temu

Jak wygląda koblacja?

Koblacja jest bezbolesny zabieg, którego celem jest pozbycie się problemu chrapania. Jak on wygląda? Na ten temat wypowiada się dr Michał Michalik. laryngolog.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

prawdopodobnie obecność gęstych mas w zatoce klinowej wskazuje na tzw. zapalenie zatoki klinowej, co potwierdza także dolegliwość, o której Pani wspomina – wydzielinę spływającą po ścianie gardła.

Zatoka klinowa to część zatok przynosowych, której umiejscowienie powoduje trudności zarówno diagnostyczne, jak i problemy z leczeniem. Prawdą jednak jest, że zapalenie zatoki klinowej jest utrudnieniem nie tylko podczas diagnostyki, ale także dla bakterii i innych patogenów. Stąd zapalenie tzw. zatok drugorzędnych zdarza się stosunkowo rzadko.

Niemniej powinna Pani skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia leczenia, ponieważ bywa, że nieleczony stan zapalny tej części zatok powoduje poważne powikłania – nawet w postaci zapalenia opon mózgowych.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, być może rozwieje Pani wątpliwości: https://parenting.pl/objawy-zapalenia-zatoki-klinowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy