Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te aktualne problemy to trądzik hormonalny?

Witam, przez 3 lata stosowałam antykoncepcję hormonalną w postaci plastrów Evra jednak z powodu wystąpienia skutków ubocznych przestałam ją stosować pół roku temu. Po około 2 miesiącach od zaprzestania pojawił się trądzik w postaci krostek, grudek i zmian ropnych, najbardziej skoncentrowany w okolicy brody i szyi oraz na plecach. Dodam, że 2 lata przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej przeszłam kurację leczenia trądziku Izotekiem (wcześniej nie pomógł Unidox ani Tetralysal). Po leczeniu Izotekiem i w czasie stosowania plastrów antykoncepcyjnych nie miałam problemów z cerą. Czy te aktualne problemy to trądzik hormonalny? Jakie badania powinnam zrobić i do jakiego lekarza się udać ?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy