Czy te dolegliwości mogą być od kręgosłupa szyjnego?

Witam od dwóch tygodni mam bule ramion promieniujacy do rąk bule w klacie miedzy lopatkami od dwoch dni zatykaja mi sie uszy i czuje ucisk za uszami i sztywnosc karku czy to moze byc wszystko od kregoslupa szyjnego

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu pochodzące od kręgosłupa szyjnego mogą dawać wiele rozmaitych objawów, w tym drętwienia i mrowienia, czy też szumy uszne, o których Pani wspomina. Najczęściej przyczyną jest powszechna w naszych czasach dyskopatia szyjna – czyli wysuwanie się krążka międzykręgowego spomiędzy kręgów odcinka szyjnego. Długa praca przy komputerze, czy też nieprawidłowa pozycja przyjmowana przy korzystaniu ze smartfona, a także przewlekły stres – to wszystko może powodować znaczne pogorszenie jakości funkcjonowania.

W przypadku, gdy bólowi kręgosłupa towarzyszą objawy neurologiczne, warto nie zwlekać i udać się do lekarza. Podczas pierwszej wizyty z pewnością trzeba będzie przeprowadzić dokładny wywiad, który określi czas występowania dolegliwości, sposób ich intensyfikacji, jak również czynniki ryzyka, które nakładają się w Pani codziennym funkcjonowaniu. Oprócz skierowania na badania obrazowe lekarz powinien wykonać badanie fizykalne, a także zlecić podstawową morfologię krwi – choćby w celu wykluczenia nagłego pojawienia się stanu zapalnego.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na podobne pytania naszych czytelników, przykładowo może Pani spojrzeć w te linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-dolegliwosci-moga-byc-od-kregoslupa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bole-plecow-moze-powodowac-kregoslup,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-miesni-piszczelowych-i-bol-tylu-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.