Czy te krostki świadczą o półpaścu?

Dzień dobry, Jestem w siodmym tygodniu ciaży i dzis rano po przebudzeniu zauwazylam z lewej strony 6 krostek ulozonych prawie w linii pionowej po jednej stronie ciala od pachwiny do talii.. Obawiam sie ze wysypka moze byc spowodowana półpaścem. Kiedys w podobnym miejscu mialam juz mały wyrzut półpasca, wygladal on jednak inaczej, krostki było wiecej ulozone blizej i byly drobniejsze oraz ulozone w linii poziomej. Czy jest mozliwe aby w przypadku polpasca krostki byly oddalone od siebie, nie bolaly i nie bylo przy nich rumienia? Bardzo prosze o odpowiedz. Dziekuje.

Zdecydowanie powinien krostki ocenić lekarz prowadzący, który nawet w opcji teleporady będzie miał możliwość obejrzenia krostek, o których Pani pisze. Sam opis to jednak (niestety) trochę mało. Na ogół skóra w przypadku półpaśca jest podrażniona, bolesna, jednak brak tych objawów nie może być decydującym argumentem za wykluczeniem półpaśca.

Można sięgnąć po bezpieczne preparaty jak np. po olej kozieradkowy (np. firma Zielarz Radzi) by zadziałać gojąco i przeciwzapalnie na krostki (by ich nie podrażnić), jednak przede wszystkim należy pamiętać, że nie powinno się podejmować samodzielnie żadnych decyzji związanych z leczeniem półpaśca (o ile rzeczywiście mamy z nim do czynienia).

Ziołolecznictwo oferuje surowce o działaniu przeciwzapalny, łagodzącym podrażnienia czy łagodnie przeciwbólowym, jednak najpierw musi być konkretna diagnoza postawiona przez lekarza prowadzącego. W innym przypadku można sobie po prostu zaszkodzić.

Pozdrawiam serdecznie

mgr Arkadiusz Ciołkowski, zielarz - fitoterapeuta www.poradazielarska.pl