Czy te leki wchodzą ze sobą w interakcje?

Czy leki na Parkinsona polpix sr imadopar oslabiaja dzialanie neurolepykow solian i abilify.czy chory na schizorenie paranoidalna bioracy od 12 lat neurolepyki moze przyjmowac leki na parkinsona.czy nie przyczyni sie to do nawrotu urojen i roznych omamow.

Witam! Leków p/parkinsonowskich jest dość dużo. Klasyczne neuroleptyki często dawały objawy określane jako parkinsonizm poneuroleptyczny, który korygowano Pridinolem, Akinetonem lub innymi lekami korygującymi te dolegliwości. Są jednak i takie leki p/parkinsonowskie, które mogą Wywoływać lub nasilać już istniejące objawy psychotyczne. Działanie w tym układzie powinno być wyważone i bez konkretnych danych trudno doradzać. Ponadto u ludzi starszych specyfika działania zarówno neuroleptyków, jak i leków korygujących objawy parkinsonowskie jest nieco inna niż u osób młodych. W podeszłym wieku niektóre leki p/parkinsonowskie mogą wywołać ciężkie objawy majaczeniowe. Leczenie powinien dobrać lekarz, który do tej pory się Panią zajmował. Także należy ustalić czy mamy do czynienia z chorobą Parkinsona, czy Parkinsonizmem polekowym, miażdżycowym lub innym. W zależności od genezy stosujemy zazwyczaj inne grupy lekowe. Nie należy się sztywno trzymać standardów, trzeba brać pod uwagę wszystkie czynniki i w oparciu o całokształt dobierać leczenie. Powodzenia W. Luczkowski.