Czy te objawy to nerwica?

Od jakiegoś czasu pojawiały mi się błyski w oczach maleńkie białe pojedyńcze kropeczki na ok. sekundę było to wieczorem 5-6 razy.Później te kropeczki były,jeszcze mniejsze.Bardzo mnie to martwiło ,strach przed guzem mózgu,wręcz dręczyło. Po 2 miesiącach zaczęła mnie lekko boleć głowa w okolicach zatok lekkie gniecenie czasem w okolicy skroni.Trwało to ok miesiąca ,teraz ten ból głowy jest dalej nie duży,,ale inny krótkie 2-3 sekundowe kłucie jakby w jednym małym punkcie w czole to na środku głowy czasem z tylu po różnych stronach.Ból ten przypomina jakby ktoś ukłuł gwożdziem czasem zakłuje w szczęce czasem w palcu u nogi. W zależności od dnia ból ten się pojawia 5 do 10 razy na dzień.Gwiazdki dalej sie pojawiają ,ale chyba rzadziej i jakby mniejsze i teraz nie na środku tylko z boku na samym końcu pola widzenia.Jestem nerwową osoba i po każdym takim błysku dostaje lekki myśli obawy prze rakiem. Zaczynam się denerwować nakręcac i w tym momencie potrafi znów błysnąć, lub jak zaczynam o tym myśleć. Czy te objawy to nerwica, czy może coś innego

Witam,
Warto udać się do lekarza rodzinnego i opisać wymienione dolegliwości. Po wykluczeniu somatycznego tła problemów, warto udać się na diagnostykę do psychologa/psychiatry.
Opisane przez Pana objawy mogą mieć psychiczne tło.

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska