Czy za moje dolegliwości odpowiada nerwica?

Witam. Mam 34 lata. Zdecydowałam się wykonać prywatnie MRI głowy ze względu na dziwne dolegliwości po przechorowaniu covid - związane ze wzrokiem (nadwrażliwość na kontrasty, kolory, ostre światło, pojawiające się błyski przy zamkniętych oczach, chwilowe podwójne widzenie) a także dziwne odczucie jakby drżenia ze środka ciała. Badanie ogólne neurologiczne nie wykazało nic niepokojącego - może oprócz tego, że od wielu lat lekko drżą mi ręce. W badaniu MRI głowy taki zapis: . Szersze przestrzenie przymózgowe oraz rowki korowe nasklepistości mózgu - jak zaniki korowe. Trochę mnie to niepokoi. Po przechorowaniu covid mam też ataki paniki - zdarzyło mi się do tej pory trzy razy, czuję też silny lęk. Czy możliwe, że moje dolegliwości spowodowane są po prostu nerwicą? Przejmować się tym wynikiem MRI czy nie?

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z portalu. Przede wszystkim proszę tak działać, żeby tworzyć prawidłowe poczucie bezpieczeństwa, skoro przechorowała Pani Covid, to w najbliższym czasie jest Pani zabezpieczona a te dolegliwości o których Pani pisze prawdopodobnie miną. Proponowałabym zgłoszenie się do psychoterapeuty, który pomoże Pani stworzyć silne poczucie bezpieczeństwa i podnieść samoocenę. Pani myślenie i koncentrowanie się na chorobie prawdopodobnie przyśpiesza zmiany biologiczne w Pani organiźmie i zaczyna Pani symptomy, które się pojawiają wyolbrzymiać. Psychoterapeuta pomoże Pani w znalezieniu takich zajęć jak również takiego myślenia, które spowodują wyciszenie i zwrócenie uwagi na pożyteczne i sensowne działania. Pozdrawiam serdecznie.