Czy moje różne dolegliwości mogą wynikać np. z nerwicy?

Witam, Mam 23 lata i od kilku dni może miesiąca zmagam się z czymś bardzo dziwnym. Jednak wczoraj bardzo się zdziwiłam, bo atak ( tak go nazywam ) miałam dwa razy w ciągu dnia jednak sprawy nerwowe tez maja na to wpływ . Czytałam trochę na ten temat w Internecie, może być powodów dużo swojego stanu np., na tle nerwowym, jednak zauważyłam ze zaczął on tez występować nie tylko w sytuacjach dla mnie stresujących, tylko wtedy gdy czuje niepokój. Mam odbicia gorąca, oblewa mnie najpierw pot gorący , a następnie drżą mi ręce , trwa to maksymalnie z 30 minut , czuje jak by mi głowa drętwiała nie mogę się na niczym skupić i boje się odezwać ze będzie mi drżał glos. Gdy atak już ustępuje, nagle zaczyna mi się robić zimno i pot zimny mnie oblewa. Pomagają suplementy np. positivum lub antystresan . Czy to może być nerwica ? Jak tego sie pozbyć , czy to jest cos groźnego , zaczynam mieć to częściej, w sytuacjach stresujących lub nie .

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych..., nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień - to ma fundamentalne znaczenie.

Zaprezentowane przez Panią symptomy, wskazują na objawy nerwicowo-lękowe.
Wskazana jest bezpośrednia konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz (komplementarnego) leczenia (psychoterapeutycznego, najlepiej, w paradygmacie poznawczo-behawioralnym).

Serdeczności i tylko zadowalającego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605