Czy te objawy w dolnej części ciała są wynikiem dolegliwości kręgosłupa?

Dzień dobry. Mężczyzna 41 lat. Od kilku tygodni mam silne bóle w okolicy kręgosłupa na odcinku lędźwiowym, zwłaszcza w pozycji stojącej. Zrobiłem zdjęcia rtg - wykazały skrzywienie kręgosłupa i zwyrodnienia. Internista zalecił ćwiczenia - rehabilitację. Ale od pewnego czasu mam również bóle mięśni nóg i pośladków oraz lekkie bóle jąder, a do tego cierpię na wzdęcia i zaparcia. Czy te objawy w dolnej części ciała są wynikiem dolegliwości kręgosłupa, czy powinienem szukać innych przyczyn?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazna ponowna wizyta u lekarza rodzinnego aby ocenić ponownie pod względem powyższych objawow