Czy te objawy wskazują na udar?

Witam serdecznie mąż wczoraj kiedy wrocil z pracy zaczął dziwnie mowic zaczęły dretwiec ręka i noga zawiozlam do szpitala okazalo się że ma bardzo wysokie ciśnienie 220/170 dostał leki ale nie mial czucia po prawej stronie twarzy ,ręki,nogi pozostal w szitalu proszę podpowiedzieć o co mam się dzisiaj zapytac lekarza czy te objawy wskazują na udar?dziękuję

Witam.
Objawy, które Pani przedstawiła plus ciśnienie krwi mogą odpowiadać obrazowi udaru, myślę, że mąż leży na pododdziale udarowym. Z pewnością wasi lekarze mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie - wiedzą co trzeba robić. Najważniejsze są pierwsze godziny. Następnie samozaparcie i rehabilitacja. Oczywiście liczy się szczęście.
Z wyrazami szacunku
W. Łuczkowski