Czy te objawy wskazują na żylaki?

Mam dziwne objawy jeżeli chodzi o odbyt. Czasami skóra w tym miejscu mnie kłuje, później jak się podetrę to na papierze zostaje trochę wydzieliny i śmierdzi. Ogólnie odbyt jest lekko zaczerwieniony. Czy to jest normalne? Czy tak każdy ma? Czy to mogą być żylaki tylko w tym miejscu i one mogą dawać takie objawy? Krew się nie pojawia. Nie wiem co to może być, czy powinnam kupić jakiś lek na hemoroidy? Proszę o pomoc.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana jest kontrola u lekarza rodzinnego, który zbada Pania i oceni czy to hemoroidy.
Pozdrawiam