Czy te plamienia powinny mnie niepokoić?

Witam. W związku z PCOS przyjmuję od roku Vines. Jestem właśnie w połowie cyklu i zauważyłam plamienie. Podobna sytuacja wydarzyła się jakieś 4 cykle temu. Czy powinnam się niepokoić? Nie współżyłam, tabletki biorę regularnie, czasem z kilkuminutowym poślizgiem. Jestem po jednodniowej ostrej biegunce. To normalne czy lepiej wybrać się na wizytę do ginekologa? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

plamienia podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych mogą się czasami zdarzyć. Przy niewielkich krwawieniach raczej nie ma powodów do niepokoju, jednak jeśli choruje Pani na zespół policystycznych jajników, to warto skonsultować stan swojego zdrowia z ginekologiem.

Istnieje jeszcze możliwość, że to ostra biegunka spowodowała plamienie. W takich sytuacjach (podobnie jest również podczas wymiotów) często dochodzi do spadku poziomu hormonów, co wywołuje lekkie krwawienia.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moze-swiadczyc-plamienie-w-polowie-cyklu-podczas-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-a-antykoncepcja-czy-powinnam-sie-niepokoic

https://portal.abczdrowie.pl/zespol-policystycznych-jajnikow-pcos

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.