Czy te plamienia są normalne u 23-latki?

Witam. Zdiagnozowano mi torbiel na lewym jajniku, nie wiem jaki rodzaj, lekarz powiedział tylko że jest to cysta wypełniona płynem. Powiedział też że jest duża i wręcz kwalifikuje się do laparoskopii, ale sprobojemy wyleczyć to lekami (Torbiel nie dawała wcześniej mi żadnych dolegliwości, wykryto ją przypadkowo). Miałam brać symdieno . Jestem na początku 2 opakowania, 11 dni po miesiączce i od 5 dni mam plamienia oraz lekki ból podbrzusza, jajnik bolał 1 dzień lekko. Ból ten przypomina ból okresowy. Jeśli chodzi o plamienie jest ono na zmianę brązowe i czerwone. Czy to normalne? Dodam że według kalendarzyka zaczelo się to w dniu owulacji, dlatego nie panikowałam na początku. Czy mam powody do niepokoju?

Redakcja abcZdrowie

Witamy, w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z Pani lekarzem prowadzącym ginekologiem. Wspomina Pani o tym, że została u Pani wykonana już diagnostyka i stwierdzono obecność torbieli jajnika. Ponadto lekarz ustalił już pewien tor postępowania w razie niepowodzenia leczenia farmakologicznego. W związku z objawami w postaci opisanych przez Panią plamień, należałoby skonsultować je z ginekologiem, który to leczenie zaproponował. Możliwe, że będzie konieczna zmiana preparatu leczniczego. Dodatkowo lekarz może zlecić wykonanie dodatkowych badań, aby sprawdzić, czy torbiel się zmienia (USG lub inne badanie obrazowe narządu rodnego). Ponadto badania hormonalne lub ogólne badania krwi i moczu mogą być wzięte pod uwagę podczas sprawdzania stanu tej torbieli. Jeśli ma Pani duże obawy w związku z tymi plamieniami, to może warto skorzystać z dostępnych teraz teleporad. Na takiej wizycie lekarz na podstawie wywiadu może już ustalić, jakie postępowanie należy podjąć, a dzięki temu Pani obawy mogą zostać już na tym etapie rozwiane. Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce: https://portal.abczdrowie.pl/torbiel-jajnika, https://portal.abczdrowie.pl/czy-torbiel-jajnika-jest-bolesna, https://portal.abczdrowie.pl/jajniki, https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.