Czy to normalne, że dostałam plamienia i boli mnie podbrzusze?
Witam, Od 7 miesięcy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Przez pięć miesięcy stosowałam Sylvie 20 ale lekarz zmienił bo miałam plamienia przy kończeniu blistra gdzie zostawało jeszcze do wzięcia 3-5 tabletek. Od dwóch miesięcy biorę Elin. Pierwszy blister było wszystko jak należy, zaczęłam drugi i plamienie powróciło a do końca blistra zostało mi 12 tabletek. Boli mnie nawet lekko podbrzusze jak na okres, oraz odczuwam lekkie pieczenie i swędzenie w pochwie. Cytologia, USG były dopiero robione i wszystko okej. Czy to jest normalne?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
opisane przez Panią dolegliwości występujące po zmianie tabletek antykoncepcyjnych na nowe, czyli plamienie, ból w podbrzuszu, pieczenie i swędzenie pochwy, niekoniecznie oznaczają, że nowe tabletki również nie są odpowiednie. Objawy te są często charakterystyczne dla toczącej się infekcji dróg rodnych, która niekoniecznie została wykryta podczas badań lub powstała po ich wykonaniu.
W związku z tym zalecana byłaby wizyta u ginekologa, podczas której oceni on stan pochwy i wdroży ewentualne leczenie.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/skuteczna-antykoncepcja-bez-skutkow-ubocznych
https://portal.abczdrowie.pl/7-przyczyn-kiedy-antykoncepcja-moze-byc-nieskuteczna
https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zapomniec-o-antykoncepcji
https://portal.abczdrowie.pl/przeciwwskazania-antykoncepcji