Czy te same zęby mają identyczną ilość kanałów?

Witam, Czy zęby po obu stronach żuchwy (konkretnie dolne 6) są tak samo zbudowane? Tj. chodzi o liczbę kanałów. Z lewej strony mam ząb leczony kanałowo (widoczne 4 kanały na RTG), z prawej ten sam ząb też jest leczony kanałowo, jednak na RTG widać tylko 3 kanały. Jest to dla mnie dosyć istotna kwestia, ponieważ ząb mnie pobolewa, przechodzi przez niego mrowienie- było to reendo po nieudanym pierwszym leczeniu kanałowym robione 2 miesiące temu, olbrzymi stan zapalny, ropień wraz z przetoką, po zabiegu 2 razy antybiotyk.

Anatomia nie zawsze jest symetryczna więc jest możliwość aby zęby miały różną ilość korzeni. Trzeba wykonać tomografie komputerową wysokiej rozdzielczości aby dokładnie w 3D ocenić ilośc kanałów.