Czy te składniki znajdują się w plombach?

Witam, od kilku miesięcy borykam się z dokuczliwym pieczeniem języka oraz ust. Wszystko zaczęło się od języka był mocno opuchnięte i pojawiły się plamki na języku i biały nalot. Bylam u laryngolog to przepisał mi płyn glimbax do płukania ust. Na początku była poprawa później pod koniec stosowania płynu zaczęły mnie piec usta stały się mocno czerwone o opuchnięte. Później poszłam do dermatologa stwierdził że mam na języku drożdżaki miałam robiony wymaz który to potwierdziła. Zostały mi przepisane tabletki które brałam przez około miesiąc. Po nich drożdżaki zniknęły ale usta mnie nadal pieką i trochę też język. Stosowalam różne maści na te usta trochę są mniej czerwone ale nadal pieką. Robiłam też testy platkowe na 30 alergenów. Wyszło że mam uczulenie na kobalt, pallad, oraz 2-hydroksyetylometakrylan 2% czy jest taka możliwość że te składniki znajdują się w plombach? W jedynkach mam wstawione dwie plomby przy których pojawił się lekko brązowy nalot i biale plamki.
KOBIETA, 35 LAT 6 miesięcy temu

Jak leczyć alergię?

Szacuje się, że na choroby alergiczne cierpi prawie 15 mln Polaków. Jakie są skuteczne metody walki z tą dolegliwością, tłumaczy prof. Piotr Kuna, alergolog.

Hydroksyetylometakrylan, 2-hydroksyetylometakrylan (HEMA) to monomer metakrylowy występujący w materiałach dentystycznych.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty