Zapytaj lekarza

7 1 9 , 7 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy te stany zapalne mogłam mieć spowodowane nerwicą lub depresją?

Witam. Od dłuższego czasu męczyłam się z kontaktowym zapaleniem skóry. Skóra nie tylko się przesuszała, ale i pękała do krwi, robiły się grudy jak przy kontaktowym zapalenie skóry ( taką też dostałam diagnozę od mojej Pani dermatolog na uczelni) . Jednak odkąd stosuje delikatne leki przeciw depresji ( aktualnie jestem też w 7 miesiącu ciąży) objawy ustąpiły, zmniejszył też mi się trądzik na skórze, cały wygląd skóry się polepszył. Moje pytanie brzmi : czy to możliwe, że te stany zapalne miałam spowodowane nerwicą i depresją? Czy może to wpływ ciąży, brak malowania się w okresie pandemii ? Czy diagnoza była postawiona prawidłowo?
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Leczenie trądziku

Trądzik atakuje nie tylko osoby w wieku dojrzewania. Często starsze osoby muszą się z nim zmagać przez długi czas. Obejrzyj film i dowiedz się, jak radzić sobie z trądzikiem.

Witam, istnieje związek pomiędzy kondycją skóry i stanem psychicznym. Trudno jest stwierdzić co było początkiem problemów zdrowotnych. Wzajemny wpływ jest związany ze wspólną ścieżką przyczynową. Stan psychiczny, wysoki poziom stresu, lęk, depresja, wpływa negatywnie i może nasilić objawy dermatologiczne.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy