Stan zapalny zatok a depresja i nerwica

Witam.a czy poważny stan zapalny zatok lub alergia może powodować objawy depresji lub nerwicy? mam strasznie zaburzoną pamięć oraz nie potrafię skoncentrować się w ogóle na tym co robię w danej chwili,mam straszny natłok myśli,z którymi nie mogę sobie poradzić i nie mam na to żadnego wpływu i cały czas zastanawiam się co mi dolega...przez ostatni m-c spałem dzień i noc nie wiedząc co się ze mną dzieje...byłem już u 5lekarzy i dalej chor.nie mam zdiagnozowanej...z góry dzięki i czekam na odp.

Witam,

sytuacja nie jest łatwa przy tak mocnym nasileniu objawów, wyobrażam sobie, że żyje Pan w lęku związanym ze stratą zdrowia. Możliwe, że tak silny stres również nasila objawy z ciała, które Pan opisuje a tym samym jeszcze mocniej utrudnia codzienne funkcjonowanie.
Choroba somatyczna, którą Pan opisuje dotyczy całego organizmu – choruje człowiek, a nie tylko wybrany narząd. Walczy Pan z dolegliwościami, "odczuwa" je ale jednocześnie "przeżywa", proszę nie lekceważyć swojego samopoczucia, stan psychiczny ma ogromny wpływ
na powstawanie objawów i ich nasilenie.
Proszę rozważyć sięgnięcie po psychoterapię, w takiej sytuacji wydaje się to być dobrym pomysłem . Informację o poradniach zdrowia psychicznego świadczących psychoterapię w ramach NFZ może Pan uzyskać w oddziale rejonowym NFZ

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571

Czy był Pan już diagnozowany przez lekarza-psychiatrę? myślę że właśnie lekarz tej specjalizacji mógłby w najpełniejszy sposób odpowiedzieć na Pańskie pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości. Być może dobrym pomysłem byłoby również skorzystanie z pomocy terapeutycznej. Pozdrawiam, Monika