Czy te symptomy mogą wskazywać na ciążę?

Miałam okres 23 stycznia skończył mi się 28 stycznia wczoraj uprawiałam sex okres mam dopiero 28 lutego po sexie boli mnie podbrzusze i Miałam krwawienie mój facet nie doszedł we mnie. Uprawialiśmy sex bez zabezpieczenia czy mogę zajść w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienia i ból podbrzusza po stosunku może mieć wiele przyczyn, ale zazwyczaj nie jest to ciąża. Oczywiście proszę pamiętać, że regularne współżycie bez zabezpieczenia niesie za sobą duże ryzyko nieplanowanej ciąży.

Jeżeli ból i plamienia będą się utrzymywać, sugeruję wizytę u ginekologa. Niewykluczone, że są to symptomy nadżerki, polipów czy stanu zapalnego w obrębie dróg rodnych. Do tego czasu proszę powstrzymać się od współżycia.

O innych przyczynach krwawień i bólu podbrzusza po stosunku pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.