Czy te wyniki mogą wskazywać na przeciążoną wątrobę?

Mam 35 lata. Odebralem ostatnio wyniki badan krwi, kwas moczowy wyszedl mi: 7,4 mg/dl (norma do 7.2). Ponadto próby wątrobowe ALT i GGT sporo powyżej: 58 U/l oraz 125 U/l. Cholesterol całkowity 275 mg/dl HDL: 47.8 mg/dl, Trójglicerydy 435 mg/dl. Ogólnie cholesterol mam zawsze wysoki, pomimo trzymiana diety i uprawiania sportu.. Dodam, iż 2 tyg przed badaniami wypiłem sporą ilość alkoholu przez 2 dni (wódka, piwo etc. byla tez do tego tlusta pizza etc.). Czy te złe wyniki mogą wskazywać na przeciążoną wątrobe? Jakie są zalecenia? Zywie sie dosc dobrze, unikam tłustego, soli i alkoholu. Uprawiam sport 2-3x w tygodniu po 1.5h

Witam. Podwyższone ALT i GGT może świadczyć o chorobach wątroby i dróg żółciowych. Wyniki Pana lipidogramu są w mojej ocenie wskazaniem do leczenia farmakologicznego skoro brak poprawy po zastosowaniu diety. Tak wysokie miano triglicerydów jest poważnym zagrożeniem dla Pana zdrowia, może być przyczyną m.in. niedokrwienia mięśnia sercowego lub udaru. Spożywanie alkoholu 2 tyg przed badaniem nie miało na nie wpływu. Konieczna jest wizyta u lekarza i dietetyka.