Czy te wyniki ogtt mogły zostać sfałszowane?

Dzień dobry, jestem w 14 tygodniu ciąży i robiłam test OGTT. Moje wyniki to 98 na czczo, 173 po 1h i 150 po 2h. W przeddzień zjadłam (zbyt późno) zapiekanki że smażony pieczarkami i serem(dość tlusto), bo jeszcze nie wiedziałam, że ma to znaczenie. W dzień badania byłam dość zdenerwowana. Czy możliwe, że wynik jest sfałszowany? Warto powtórzyć? Czy po prostu ewidentnie wskazuje na problem z metabolizmem cukrów?

Można uznać że nie była Pani dobrze przygotowana, ale w ciąży badania OGTT się raczej nie potwarza z tego powodu. więc będzie musiała Pani trzymać dietę cukrzycową oraz mierzyć glikemie do porodu