Czy te wyniki usg w ciąży mogę uznać za prawidłowe?

Dzień dobry Czy wyniki USG są w normie? Szczególnie chodzi o wymiar BPD, mieszkam za granicą, więc podam podwójne oznaczenia 26 tydzień ciąży i 5 dni BPD (BIP) - 63,7 mm HC (CT) - 247, 22 mm LF kość udowa 51,1mm CA (obwód brzucha) 220, 8 mm Waga 993g Głowa dziecka ułożona do góry. Poprzednie badanie w 23 tygodniu (II prenatalne) wyszło bardzo dobrze. Teraz mój lekarz też był zadowolony, zapewnił, że wszystko w najlepszym porządku, ale chciałabym się dowiedzieć czegoś o BPD (BIP). Na przykład jak ten wynik się ma do obwodu głowy, do tej pory zawsze oscylował gdzieś w połowie siatki centylowej, a teraz spadł - to powód do niepokoju czy tak może być? Czy te wyniki oznaczają małą głowę czy raczej wąską? Dziękuję N.

Płód należy oceniać patrząc na poprzednie badania, jak się rozwija. Jeżeli lekarz nie zauważył nieprawidłowości to należ tak przyjąć. Pomiary są też mocno szacunkowe,