Czy te zmiany mogą mieć związek z moimi objawami?
Witam serdecznie, Kilka lat temu nagle (z dnia na dzien) pojawiły się zaniki pamięci, zaburzenia percepcji, zaburzenia percepcji pamięci wzrokowo-przestrzennej, problem z mową - ześlizgiwanie wątków, problem ze złożeniem zdań w sposób logiczny. Zaburzenia w czasie oraz terenie. Rezonans wykazał m.in., pojedyncze drobne ogniska - niespecyficznej demielinizacji naczyniopochodnej lub pozapalnej widoczne przykomorowo i podkorowo [oba płaty czołowe i lewy skroniowy]. Czy te zmiany mogą odpowiadać w/w zachowaniom u osoby 30 letniej?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Możliwości leczenia dzieci autystycznych
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.
Witam! Należałoby pogłębić diagnostykę: wzrokowe potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego w kierunku "prążków oligoklonalnych". Obraz przedstawiony przez Panią może odpowiadać zaburzeniom emocjonalnym typu nerwicowego. Jednak, żeby się koncentrować na nerwicy, należy wykluczyć inne. Powodzenia W. Łuczkowski.