Czy te zmiany są nieodwracalne?

Dzień dobry, Ze względu na wakacje nie widziałem się z moją dziewczyną przez 3 tygodnie. Początkowo dawałem sobie radę, ale potem jakoś tak zacząłem się masturbować i jak to zwykle w takich przypadkach jest - poszło już samo. Przez około 2.5 tygodnia masturbowałem się codziennie, po czym ostatnio (po powrocie z wyjazdów - ok. 5 dni temu) przestałem. Niestety zauważyłem, że obecnie mam pewne problemy z dochodzeniem (może nie są one jakieś ogromne, ale niemniej odczuwalne). Ogólnie, jeżeli chcę to udaje mi się dojść, ale wymaga to teraz sporo więcej wysiłku i starania. Chciałem zapytać się Państwa, czy ma to szanse przejść, czy mogą to być zmiany nieodwracalne? Dodam tylko, że z samym wzwodem nie mam najmniejszych problemów, tylko i wyłącznie z erekcją oraz to, że od powrotu już przestałem się masturbować.

Najpierw chciałem sprostować - wzwód i erekcja oznaczają to samo. Natomiast innym słowem określającym wytrysk jest ejakulacja.
Poza tym - jak zrozumiałem opisuje Pan sytuację, w której generalnie wszystko jest jak wcześniej, tylko trzeba bardziej postarać się o wytrysk. Z Pana wypowiedzi wnioskuję, że tak jak spora część mężczyzn, bardzo uważnie obserwuje Pan swoje reakcje i funkcjonowanie seksualne. Mężczyźni często zwracają uwagę na każdy szczegół, który różni się od ich "standardu". Potem zaczynają go obserwować i stresować się tym, co zauważyli nawet jeśli to coś zupełnie zwyczajnego. To powoduje napięcie i spodziewam się, że to jest właśnie to, co Pan odczuwa. Dlatego musi Pan "bardziej się starać", aby osiągnąć orgazm. Mam świadomość, że "łatwo się mówi", ale zalecam się rozluźnić. W końcu z Pana wiadomości nie wynika, aby jakość seksu się obniżyła (przynajmniej o tym Pan nie pisze). Proszę śmiało kochać się z partnerką jak najwięcej, jeśli sprawia to Państwu radość. Życzę wszystkiego dobrego!