Problemy z szybkością uzyskania wzwodu

Mam 50 lat. Prowadzę bujne i udane życie erotyczne (4-5 razy u w ciągu tygodnia, w urozmaicony sposób, mamy długie i czułe stosunki, umiemy oboje z partnerką kontrolować mój wytrysk i jej orgazmy). Słowem - bajka. :-) Ale jedna sprawa mi przeszkadza. Od 2-3 lat zauważyłem sporą zmianę w szybkości osiagania wzwodu na skutek bodźców "zmysłowych". Teraz do uzyskania wzwodu często potrzebuję trochę "ręcznej" stymulacji. To np. bardzo utrudnia mi "szybkie numerki". ;-) Czy można coś z tym zrobić?

Ważne, że prowadzi Pan aktywne życie intymne, to pozwala "utrzymać kondycję".
Być może warto przeanalizować styl życia, tzw. czynniki ryzyka naczyniowego (tytoń, sedanteryjny tryb życia, niewłaściwa dieta, stres itd).
Być może także wizyta u lekarza seksuologa pomoże w utrzymaniu lepszej "reaktywności".
W Warszawie jest dr K.Bojar, ale jest tutaj więcej doświadczonych specjalistów. Jest to lepsza opcja od zażywania reklamowanych w TV specyfików o niewielkiej efektywności.
Pozdrawiam. JW, seksuolog.org.pl, Poznań.

Dzień dobry!

Prawdopodobnie jest to naturalna zmiana związana z wiekiem. Nie świadczy o zaburzeniu ani nie jest konieczne podejmowanie leczenia, jeśli poza tym erekcja, współżycie i orgazm są dla Pana satysfakcjonujące.
Jest możliwe farmakologiczne wsparcie sprawności seksualnej. Aby omówić ten temat i wspólnie zastanowić się, czy warto, czy jest na to właściwy moment i jak ważna jest dla Pana/ Państwa taka zmiana - proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem.
Będzie to też możliwość do wykonania kontrolnych badań.

Pozdrawiam!